.SOCiAL BOOKMARKiNGTakip ediliyorum!

Sponspor

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır. 

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.    

Mail :  info@bayanlaraozel.com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi

ModaBlog.Org

.REKLAM & SPONSOR ALANI

.BLOGDASLARBlogdaş

.SERBEST KÜRSÜ

" 2015 Koton Etek Modelleri "

Yazan :

14 Eylül 2014

YORUM 0

Cilde Zarar Veren Besinler

 • Sponsor
 • Cilde Zararlı Gıdalar

  Cilde Zararlı Gıdalar

  Cilt bakımı konusunda bir çok önemli doğal karışımları sizlerle paylaştık. Ancak bunlar kadar cilt bakımının beslenme boyutu da var. Bu konuda maalesef yeteri kadar titiz olamıyoruz. Konu içerisinde cildimize zarar veren besinlerden bahsedeceğiz. Maddeler halinde besinleri incelerken bir yandan da kafanızı karıştırmadan zararları hakkında detayları paylaşacağız.

  Alkol

  Daha önce bir çok zararını anlattığımız alkol bu konumuzda liste başı olarak dikkat çekiyor. Cildin en büyük tehlikelerinden biri kurumasıdır. Alkol cildi kurutan etkiye sahiptir. İçerdiği maddeler nedeniyle cildin erkenden kurumasına sebep olur. Buda bir çok cilt probleminin oluşmasına sebep olur.

  Şeker

  Listemizde yer alan şekerin cilde olan zararını bir çok okurumuz biliyor. Ancak detaylı olarak zararlarından bahsederek biraz daha bilgi edinelim istiyoruz. Kolajen terimini muhtemelen duymuşsunuzdur, bu element cildin dolgun ve pürüzsüz gözükmesinde, kırışıkların oluşumunu engellemekte oldukça etkin bir maddedir.  Şeker ne yapıyor biliyor musunuz, bu kolajen maddelerini imha ediyor! Güzel bir yüz için beyaz şeker esmer şeker, bisküvi, çikolata, tatlı, şeker içeren tüm işlenmiş gıdaları mümkün mertebe az tüketmeye gayret etmelisiniz. Uzmanların tavsiyesi her zaman üç beyazdan ” şeker, un, tuz” uzak durmaktır.

  İşlenmiş Gıdalar

  Aslında başlık biraz kafa karıştırıcı. İşlenmiş gıdalar fabrikalarda üretilmiş , doğal olmayan gıdaları kapsıyor. Pizza, hamburger, markette reyonlarda satılan ürünler, kısaca doğal olmayan fabrikadan geçmiş her besin sağlığı tehdit eden gruplardandır. Bu gıdalar bolca tuz ve şeker içerir. Fazla tuz, cildin kurumasına neden olan bir maddedir. Sağlıklı, parlak, canlı bir ten için konserve ve işlenmiş yiyeceklerden uzak durun.

  Bazı Yağlar ve Kızarmış Gıdalar

  Bu madde için özel bi yer açmak gerekiyor. Dikkatli okunması gereken ve az bilinen cilt problemlerinin sebeplerini teşkil ediyor. Yağın ısısı çok yükseldiğinde yağ oksitlenir. Bu işlem özellikle fast-food zincirlerinde sık sık tekrarlandığı için yağ kalınlaşır ve örneğin patates kızartmasıyla birlikte tükettiğiniz yağın vücuttan atılması zorlaşır. Yağın vücutta birikimi ise kalp hastalıklarından kan dolaşımı sorunlarına kadar pek çok ciddi hastalığın önünü açar. Kan dolaşımının azalması neticesinde de cilt hücrelerine yeterince oksijen gitmez. Oksijen miktarının düşmesi ise cilde esnekliğini veren kolajen ve elastin üretiminin azalmasına neden olur.

  Listemize eklenecek en önemli yiyecekleri ve içecekleri sizlerle paylaştık. Hayatınızda en çok dikkat etmeniz gereken şeylerin başında sağlık gelir. Sonrasında bir çok  güzellikler sizleri bekliyor.

  Bu hakkında sizde yorum yapmak ister misiniz ?

  Yorum Yaz