.SOCiAL BOOKMARKiNGTakip ediliyorum!

Sponspor

Marka Analiz Prosedürü

Sitemizde bir çok markanın yeni ürünleri her açıdan detaylarıyla incelenmekte olup , olumlu ve olumsuz yönleri objektif olarak yayınlanmaktadır. Sizlerde ister kendi markanızı , isterseniz ilginizi çeken ve merak ettiğiniz markaları sitemizin uzman ekibi tarafından inceletebilirsiniz. Analizler , fiyat , materyal incelemesi , rakiplerine karşı artıları veksileri şeklinde geniş bir perspektiften yapılmaktadır. Sitemiz içerisinde hiç bir markanın ürünü doğrudan satılmamaktadır. Bu sebeple yorumlar ve incelemeler bir çok siteye göre çok daha objektifdir. Ekibimiz günlük indirim araştırmalarını firmaların katalogları , online satış siteleri veya mağazaları içerisinde doğrudan yapmaktadır. 

Daha detaylı bilgi edinebilmek için bize ulaşabilirsiniz.    

Mail :  info@bayanlaraozel.com

Türkiye'nin Güncel Kadın Sitesi

ModaBlog.Org

.REKLAM & SPONSOR ALANI

.BLOGDASLARBlogdaş

.SERBEST KÜRSÜ

" 2015 Koton Etek Modelleri "

Yazan :

1 Ağustos 2014

YORUM 0

Vücut çatlaklarını önleme yolları , yöntemleri

 • Sponsor
 • vücutta oluşan çatlakları önleme

  vücutta oluşan çatlakları önleme

  Vücutta oluşan çatlakları önlemek için yapılması gerekenleri en yalın haliyle sizlerle paylaşacağız. Özellikle hamilelik dönemlerin , aşırı kilo alma ve verme işlemlerinden sonra oluşan çatlaklarla mücadele için yapılması gereken bazı basit müdahale yöntemleri var. Bir çok kadının sorun yaşadığı çatlakları önlemek artık daha kolay.

  Beslenme

  Elbette listenin en başında sağlıklı beslenme yer alıyor. Sağlıklı beslenme özelikle hızlı kilo kaybı yaşayanlar için geçerli. Kilodan kurtulmak için ciddi düzeyde diyetler uygulanıyor. İşte burada göz ardı edilen bu çatlaklar oluyor. Bu sebeple kilo verirken de yapmanız gereken beslenmenizi çok fazla bozmadan yavaş yavaş kilo kaybetmektir.

  Zeytinyağı ve aloe vera

  Kendi yağınızı yaparak çatlakları kolaylıkla önleyebilirsiniz. Pek çok insan kremlerin çatlakları yok etmediklerine inanıyor. Ancak size önereceğimiz bu krem ile birkaç haftada görünümlerini azaltmanız mümkün. 4 yemek kaşığı zeytinyağını, 4 yemek kaşığı aloe verayı ve 1 yemek kaşığı şekeri karıştırın. Bunları bir kavanoza koyun ve dondurucuda katılaşana kadar bekletin. Katılaştıktan sonra ise her gece yatmadan önce kremi cildinize ovuşturarak yedirin.

  Lavanta Yağı

  Cildinize uygulayabileceğiniz bir başka tedavi yöntemi ise daha öncede bahsettiğimiz lavanta yağıdır. Bu yağ, yeni deri oluşumunu destekler ve çatlakların görünümünü azaltır. Lavanta yağını taşıyıcı yağı veya vücut kremi ile karıştırın ve günde 3 kere problemli bölgenize sürün.

  Egzersizler

  Egzersizler hayatınızın her döneminde olması gerekiyor. Egzersizler sayesinde bir çok rahatsızlıktan kurtulmak mümkün. Kasları güçlendirerek çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

  C Vitamini

  Yeni yapılmış araştırmalara göre bazı C vitamini formülleri kolajen üretimini arttırıyor ve yeni oluşan çatlakları ortadan kaldırabiliyorlar. Önerilen kombinasyon ise C vitaminini glikolik asit ile karıştırmak. Ayrıca doktorunuzda günlük beslenmenize 500 miligram C vitamini eklemek hakkında da konuşabilirsiniz.

  Kakao Yağı

  Kakao yağı çatlaklarla baş etmenin en eski yollarından biridir. Bir çok kadın bu konuda hala kakao yağına güvenir. Gerçekten de hamilelik çatlaklarını önlemede son derece etkilidir. Çünkü kakao yağının içindeki enzimler cilt dokusunda oluşan zararı engellerler, cildinizi sıkılaştırır ve nemli tutarlar.

  Peeling

  1) Bitkisel peeling:
  Bitkilerden oluşan toz halindeki özel bir karışım, özel losyonuyla sulandırılarak çatlakların olduğu bölgeye masaj hareketleriyle uygulanıyor. Uygulama yapıldıktan 1 hafta sonra ciltte soyulma meydana geliyor. Bu şekilde derideki düzey farklılıkları azaltıldığı gibi, bitkilerin özellikleri nedeniyle cildin kan dolaşımı uyarılıyor. Bunun sonucunda da gergin ve canlı bir görünüm ortaya çıkıyor. Bu işlem, çatlaklar çok ileri düzeyde olmadığı takdirde, karın gevşeme ve sarkmalarında da uygulanıyor.
  2) AHA peeling:
  Glikolik asit kullanılarak yapılan AHA peeling, yeni başlayan dikey çatlakların tedavisinde etkili bir yöntem. Vücut bölgesi önce glikolik asit içeren temizleyicilerle temizleniyor. Arkasından glikolik asidin yüzde 40’tan başlayan konsantrasyondaki solüsyonları uygulanıyor. Seanslar haftada 1 kez yapılıyor ve seans sayısı kişiye göre değişiyor.
  3) İontoferez:
  Bu yöntemle çatlakların altında eksilen kolajen yapının uyarılması ve doldurulması amaçlanıyor. Bunun için kolajen içeren ampüller cilde sürülüyor. Ardından yaklaşık 5 – 6 dakika kadar galvanik akım veriliyor ve kolajenin cildin alt tabakasına iletilmesi sağlanıyor. Haftada 2 – 3 seans şeklinde uygulanıyor. Ortalama 2,5 – 3 aylık bir tedavi süresi gerektiriyor.

  Burada yer alan yöntemler ve bilgiler sizleri vücutta oluşan çatlaklara karşı koruyacaktır.

  Bu hakkında sizde yorum yapmak ister misiniz ?

  Yorum Yaz